Contabil Senior Stocuri

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Supervizeaza contabilitatea de gestiune si contabilitatea financiara la nivel national a contabililor, gestionarilor si operatorilor din locatiile RCS&RDS din tara si Bucuresti;
¿ Coordoneaza activitatea lunara a echipei de contabilizare stocuri si mijloace fixe;
¿ Urmarirea aplicarii si respectarii procedurilor companiei pentru fluxurile de miscari de stocuri si mijloace fixe ( achizitie, transfer, consum, vanzare si capitalizare);
¿ Raspunde de coordonarea inregistrarii corecte, complete si la timp a intregului flux de stocuri si mijloace fixe;
¿ Raspunde de transferul si reconcilierea lunara a informatiilor relevante pentru fluxul de stocuri si mijloace fixe din sistemul de facturare in sistemul contabil integrat ;
¿ Raspunde de coordonarea inchiderii contabile lunare si coordoneaza activitatile contabile de inchiderea lunara a filialelor;
¿ Diverse raportari catre conducerea societatii.

CERINTE

¿ Minimum 3 ani experienta in cadrul unui departament de contabilitate, preferabil companii cu responsabilitati de urmarire flux de stocuri;
¿ Absolvent studii superioare - Contabilitate;
¿ Cunostinte foarte bune de contabilitate si legislatie specifica;
¿ Capacitate demonstrata de coordonare si supervizare echipe de contabilitate;
¿ Abilitati analitice excelente, atentie catre detalii;
¿ Abilitati foarte bune de identificare si rezolvare probleme;
¿ Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale;
¿ Cunostinte de MS OFFICE (Excel, Word, Access), programe integrate de contabilitate;

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]