CONTABIL SENIOR - SALUBRITATE

COMPANIA ROMPREST SERVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasoara in mod eficient activitatea financiar - contabila a societatii, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
- raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in documente justificative a oricarei operatii care efecteaza patrimoniul societatii, raspunde si de inregistrarea cronogica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative, in conformitate cu prevederile legale in vigoare
- raspunde pentru corecta stabilire a documentelor justificative ce trebuie intocmite si de circuitul lor in cadrul societatii
- organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
- asigura un sistem corespunzator de urmarire si evidenta a formularelor utilizate in activitatea financiar-contabila
- asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si similare, in conformitate cu dispozitiie legale in vigoare
- asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare si a bilantului societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare
- participa proactiv la intocmirea rapoartelor lunare catre management

CERINTE

- Studii superioare economice (ASE - CIG, Finante, Banci)
- Experienta relevanta (de minim 4 ani in domeniu si de minim 2 ani intr-un post similar)
- Excelenta cunoastere a standardelor de contabilitate romanesti (armonizarea cu "aquis-ul" comunitar)
- Excelente abilitati de operare in programe informatice (Oracle, ERP constituie un avantaj)
- Abilitati de organizare si planificare
- Capacitate de adaptare si de a lua decizii rapid
- Capacitatea de a respecta deadline-urile, atentie si loialitate

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial deosebit de motivant
Tichete de masa
Telefon de serviciu
Decontarea transportului
Asistenta medicala gratuita

S.C. Compania Romprest Service S.A. este lider in servicii de curatenie si salubritate pe piata romaneasca si este activ in trei domenii principale: curatenie si intretinere pentru incinte industriale si domestice, servicii de salubritate si intretinere si reparatii drumuri. Noi contractam servicii pentru sectorul public si privat, iar unul dintre principalii clienti este Aeroportul “Henri Coanda” Otopeni, pentru care asiguram servicii de securitate, curatenie si amenajari.