CONTABIL SENIOR - oportunitate deosebita de cariera

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie franceza, producatoare de mobilier. Fondata in anul 1936 in Frata, a devenit in cei 70 de ani de activitate liderul producatorilor de mobila din Franta si unul dintre cei mai importanti jucatori europeni din industria mobilei. In Romania este prezenta din anul 1996 avand 4 locatii industriale.
- organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- intocmirea bilantului si a balantei contabile;
- efectueza controale asupra valorizarii stocurilor de marfa, la fiecare inchidere de luna;
- efectueaza contabilitatea conturilor de venituri si cheltuieli;
- intocmirea contului de profit si pierdere;
- intocmirea lunara a deconturilor de TVA , imp/profit si a cererii de rambursare TVA.

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- cunostinte avnasate PC - MsOffice si Wizcount;
- cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
- experienta minima pe o pozitie similara 3 ani;
- cunostinte de limba franceza/engelza;
- atentie la detaliu si meticulozitate;
- gandire analitica si sintetica;
- capacitate de organizare;

BENEFICII OFERITE

- Pachetul salarial atractiv.
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesional, dinamic, de a va dezvolta profesional si personal .
- Persoanele interesate sunt invitate sa trimita CV-ul detaliat .

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA UNEI ORGANIZATII. Va asteptam la filialele noastre din Sibiu, Bucuresti si Timisoara!