Contabil Senior (companie de constructii)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planificarea, organizarea si conducerea activitatii departamentului financiar-contabil;
Asigura respectarea legislatiei contabile si fiscale;
Intocmeste situatiile contabile lunare;
Raspunde de intocmirea si predarea raportarilor lunare si anuale cerute de autoritatile romane la termenele stabilite de lege;
Realizeaza rapoartele cerute de catre management in concordanta cu cerintele companiei mama;
Reprezinta compania in relatia cu instituitiile abilitate;
Intocmeste balanta de verificare, declaratiile de TVA, bilantul, calculul impozitului pe profit etc.

CERINTE

Absolvent(a) de studii superioare in domeniul financiar – contabil;
Experienta relevanta in contabilitate de minim 4 ani;
Diploma de Expert Contabil;
Cunostinte cel putin medii de limba engleza, inclusiv limbaj de specialitate;
Cunoasterea limbii spaniole constituie avantaj;
Cunostinte foarte bune de legislatie fiscala si financiar-contabila;
Capacitati foarte bune de organizare si coordonare;
Persoana dinamica, responsabila, comunicativa;
Spirit de lucru in echipa dezvoltat.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist
- pachet salarial atractiv

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.