Contabil Senior

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Inregistrarea datelor din punct de vedere contabil
-Raportarea datelor catre autoritatile competente
-Pregatirea dosarelor pentru eliberarea certificatelor de atestare fiscala, precum si a altor categorii de certificate, in functie de solicitari
-Analiza rapoarte si justificari componenta sold cont contabil (lunar)
-Inregistrare evidente dpdv financiar-contabil: casa, banca, salarii, cumparari, vanzari, mijloace fixe, obiecte de inventar, taxe si impozite
-Intocmire si inregistrare acte contabile primare
-Intocmeste si verifica balanta / bilant
-Raportari conform RAS

CERINTE

-Studii universitare finalizate
-Experienta in domeniu: minim 5 ani
-Limba engleza: nivel avansat
-Cunoasterea legislatiei in vigoare

B.C.L. GROUP este o firma de servicii resurse umane cu rezultate foarte bune in diverse proiecte pentru numerosi clienti semnificativi in peisajul economic romanesc.