CONTABIL senior

Cosmos Mobile

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inctocmirea si verificarea balantei
- intocmirea si verificarea lunara a jurnalelor de TVA si intocmirea tuturor declaratiilor necesare lunare, trimestriale, anuale
- verificarea balantei clientilor, debitorilor, furnizorilor si creditorilor diversi si evidenta fisei contului fiecaruia
- inregistrare facturi servicii intern-extern cu alocarea corespunzatoare pe centre de cost
- analiza lunara a conturilor de trezorerie, reconcilierea cu registrul de casa
- mentinerea relatiei cu bancile si trezoreria
- mentinerea relatiei cu autoritatile fiscale
- efectuarea punctajelor soldurilor clientilor si furnizorilor cu partenerii societatii
- verificarea lunara a jurnalului de cumparari pentru documentele inregistrate
- inregistrarea extraselor de cont in lei si valuta
- inregistrarea repartizarii cheltuielilor cu salariile pe punct de lucru si centru de cost

CERINTE

-studii economice superioare de contabilitate
-experienta minim 3 ani.
-cunostinte bune de operare pc, world, excel,programe contabile
-cunostinte legislatie fiscala si proceduri financiare in vigoare
-cunostinte de limba engleza
-atentie la detalii, organizare, rigurozitate, spirit de echipa, abilitati de comunicare

SC.COSMOS MOBILE SRL. Companie care activeaza in domeniul telecomunicatiilor, infintata in decembrie 2005, concomitent cu provider-ul de servicii telefonice COSMOTE ROMANIA. Compania detine o experienta relevanta in domeniu pe piata din Grecia si a inplementat cu success multiple strategii pe piata de telecomunicatii din Romania.Tinteste sa satisfaca nevoile fiecarui client,devenind astfel unul dintre cei mai rapid dezvoltati si de incredere parteneri COSMOTE. Astazi compania este a doua de pe piata din Romania privind distributia de produse pre-paid COSMOTE si a treia de pe piata in ceea ce priveste reteaua magazinelor post-paid COSMOTE.