Contabil senior

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificare note contabile, analiza conturi si inchidere lunara balante de verificare
- Reconcilieri operational/contabilitate
- Contribuie la optimizarea sistemelor si proceselor pt a eficientiza activitatea departamentului
- Pregateste raportarile locale
- Intocmeste si se asigura de buna depunere si la timp a declaratiilor fiscale (TVA, impozite si taxe salarii)
- Furnizeaza informatii pentru pregatirea raportarilor catre Grup
- Persoana de legatura cu auditorul pentru conturile statutare si cu autoritatile fiscale.
- Inregistrare provizioane de depreciere si prov. pt riscuri si cheltuieli

CERINTE

- Studii superioare (economice);
- Experienta de minim 5 ani in contabilitate
- Experienta in cordonarea unei echipe
- Analitic, riguros
- Abilitati de operare PC (MS Office)
Avantaje:
- Experienta in contabilitatea financiar-bancara
- Experienta de lucru cu o aplicatie tip ERP (Charisma, SAP, etc)
- Membru al unui Organism Profesional Contabil

BENEFICII OFERITE

Trimite CV cu poza si asteptari salariale la contact@addvalue.ro si afla mai multe despre aceasta oportunitate profesionala. Doar candidatii selectati vor fi contactati in urmatoarele 4 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare, training si consultanta in marketing si vanzari
www.addvalue.ro