CONTABIL SENIOR

Contexpert Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant inclusiv;
- verificarea lucrarilor de contabilitate primara efectuate de catre contabilii juniori;
- gestionarea relatiei cu clientii; predarea lucrarilor contabile si informarea clientilor cu privire la rezultatele contabile etc.;
- intocmirea de raportari catre managementul clientului - I.A.S.-uri - acolo unde este cazul.

CERINTE

- absolvent A.S.E. - facultatea de contabilitate sau finante;
- experienta minim 2 ani in contabilitate ¿ experienta in intocmirea de balanta de verificare, declaratii fiscale, raportari anuale;
- o buna cunoastere a legislatiei fiscale;
- bune cunoştinţe de limbă engleză (scris şi vorbit);
- bune cunostinţe operare PC (Word, Excel, Outlook Express, navigare internet);
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de comunicare şi relaţionare foarte bune;
- abilităţi de lucru cu termene limită;
- spirit pro activ, toleranţă crescută la situaţiile stresante;
- capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- simţul responsabilitătii;
- tinută ingrijită, prezenţă agreabilă, diplomaţie.

BENEFICII OFERITE

-se ofera posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist precum si un pachet salarial foarte atractiv.

Contexpert Consulting is a Romanian company offering financial and tax consultancy services, as well as accounting, audit and HR services. Since its incorporation in 1996 and up to now, Contexpert Consulting has gained the reputation of a business partner in the relations with all its clients.