CONTABIL SENIOR

ProfiPower SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregateste bilanturi anuale si participa la intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli
Pregatirea situatiilor financiar-contabile si a declaratiilor financiare in relatia cu institutiile de stat (decont TVA, declaratia 100)
Administreaza cash flowul companiei; plati, incasari
Pregateste jurnalele de intrari si iesiri si se ocupa de registrele de contabilitate
Inregistreaza, clasifica si centralizeaza tranzactiile si evenimentele financiare conform principiilor contabile general acceptate
Intocmeste balantele lunare

CERINTE

Min. 2 ani experienta ca si contabil
Studii superioare in contabilitate
Persoana analitica, foarte bune abilitati de comunicare
Cunostinte solide despre practicile de contabilitate din Romania
Foarte bune cunostinte de fiscalitate
Cunostinte solide de Microsoft Office
Persoana organizata, capabila sa prioritizeze
Foarte bune cunostinte de limba Engleza

BENEFICII OFERITE

Training ca oferta permanenta
Recompense pentru cei mai buni angajati
Bonusuri pentru indeplinirea obiectivelor
Pachet salarial motivant

ProfiPower is a specialized recruitment company, dedicated to placing professionals with university or advanced degree in the following fields: finance, IT, human resources, sales and marketing, management, legal, and engineering. Our services include permanent and temporary recruitment as well as tailor made human resources-, in- and outsourcing solutions to meet the client\'s specific needs.