CONTABIL SENIOR

Solmar Trading Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Inregistrarea zilnica a tranzactiilor financiare (facturi, extras/virament bancar, etc.)
-Verificarea inregistrarilor si stocurilor
-Organizarea si conducerea inventarierii, tinerea evidentei mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar
-Realizarea de rapoarte lunare:contul de profit si pierderi, fluxul de numerar, sold clienti/furnizori, registrul de casa
-Mentinerea relatiei cu banca si Administratia financiara
-Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
-Raportarea situatiilor cerute de catre conducerea societatii
-Arhivarea documentelor financiar-contabile
-locatia biroului este in Baneasa Technology Park
-conditii excelente de lucru

CERINTE

-studii economice superioare (specializare contabilitate – avantaj)
-Minim 3 ani experienta in domeniu
-Cunoasterea legislatiei in vigoare
-foarte bune abilitati de operare PC (Office, Internet)
-cunostinte de limba engleza constituie un avantaj;
-foarte bune abilitati de comunicare profesionala si lucru in echipa
-capacitate de adaptare si relationare
-persoana ordonata, tenace, cu initiativa, sociabila, optimista
-capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe
-dorinta de invatare si orientare spre construirea unei cariere
-experienta intr-o pozitie similara (de preferat)

BENEFICII OFERITE

-oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara , dinamica si profesionista
-posibilitati de promovare
-salariu motivant

Solmar Trading Grup este o companie afiliata unui grup multinational specializat in dezvoltarea unor puternice relatii in comertul cu amanuntul in domeniul modei pe piata unde activeaza. Compania este cel de al doilea mare “retailer” de moda din Romania, detinand 4 francize a unor branduri faimoase: MANGO, PROMOD, CASTRO, I T T I E R R E, PARFOIS, JENNYFER, VICTORIA 46.