CONTABIL SENIOR

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Verifica inregistrarea zilnica a operatiunilor efectuate prin contul curent de la Banca Nationala a Romaniei;
· Verifica periodic inregistrarea din punct de vedere contabil a operatiunilor privind achizitia/ vanzarea titlurilor de stat, a efectelor publice si a altor tipuri de operatiuni cu titluri efectuate de catre Divizia Operatiuni;
· Urmareste corectitudinea inregistrarii in contabilitate a depozitelor interbancare atrase / plasate in lei si valuta, a dobanzilor generate de acestea, precum si plata /incasarea acestora;
· Urmareste derularea contractelor comerciale specifice activitatii;
· Intocmeste si inregistreaza ordinele de plata pentru bugetul statului (TVA, taxe si salarii);
· Tine evidenta si inregistreaza in contabilitate cheltuielile si veniturile proprii ale bancii.

CERINTE

· Studii superioare economice/ACCA;
· Atestat de expert contabil;
· Experienta relevanta intr-o pozitie de contabil;
· Relatii interpersonale bune, flexibil, organizat;
· Buna cunoastere a limbii engleze (scris si conversational).

Misiunea LIBRA BANK este sa ofere pachete si solutii financiare moderne, flexibile, eficiente si de calitate, care sa se potriveasca nevoilor tale financiare. Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri. De aceea, LIBRA BANK este mai mult decat o institutie, este un partener financiar, care te asculta, te intelege si iti ofera solutiile cele mai potrivite.