CONTABIL SENIOR

Euroweb Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica reconcilierile zilnice cu extrasele de cont
Finalizeaza jurnalul de cumparari
Verifica facturile de la furnizori si inregistrarea lor in balanta
Finalizeaza jurnalul de vanzari
Verifica facturile de la clienti si inregistrarea in balanta
Intomeste decontul de tva (declaratia 300)
Intocmeste declaratia 100 cu datele primite de la departamentul de resurse umane
Intocmeste declaratia recapitulativa privind achizitiile si livrarile intracomunitare
Intocmeste declaratia intrastat on line
Realizeaza raportarile catre insse
Realizeaza raportarile catre anrc
Intocmeste situatiile financiare conform standardelor de contabilitate romanesti
Calculeaza impozitul pe profit
Calculeaza taxele de mediu si intocmeste declaratia privind taxa de mediu
Analizeaza balanta de verificare
Calculeaza provizioane de clienti conform vechimii clientilor
Furnizeaza alte informatii catre grup

CERINTE

Studii superioare finalitate
Cunostinte operare calculator (excel, word)
Cunostinte operare programe informatice de contabilitate
Abilitati de citire, scriere si vorbire a limbii engleze
Abilitati de organizare, comunicare si coordonare

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv, tichete de masa, bonusuri in functie de performante

Euroweb Romania SA este cel mai mare furnizor local de linii inchiriate internationale, fiind principalul furnizor pe piata nationala wholesale internet si transmisiuni de date.
Euroweb Romania SA este membru fondator ANISP (Asociatia Nationala a Internet Service Providerilor din Romania), gestionarul nodului de interconectare a retelelor furnizorilor de internet RoNIX – Romanian Network for Internet eXchange.
Totodata, Euroweb Romania SA opereaza la nivel national prin 14 puncte de prezentare in principalele orase romanesti si doua puncte cross border, asigurand redundanta serviciilor oferite – servicii de transmisiuni de date, voce si acces la internet.
Incepand cu luna decembrie 2005, Euroweb Romania SA face parte din grupul Invitel Telecom.