CONTABIL SEF - Sibiu

TRIDENT TRANS TEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conduce, cooordoneaza si raspunde de activitatea compartimentului contabil in conformitate cu legislatia in vigoare;
- urmareste inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in evidentele societatii;
- controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum si exactitatea inregistrarilor care se fac in conturile contabile;
- analizeaza rezultatele prelucrarii datelor contabile si informeaza conducerea societatii cu privire la aspectele negative aparute in functionarea unor puncte de lucru;
- urmareste efectuarea platilor la scadenta precum si situatia debitorilor;
- efectueaza esalonarea platilor, stabileste prioritatile dupa verificarea autenticitatii documentelor ;
- intocmeste balantele de verificare si bilanturile contabile la termenele prevazute de lege;
- intocmeste acte, documente, privind situatia contabila a societatii;
- raspunde de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine
- evalueaza periodic din punct de vedere profesional personalul din subordine
- aduce la cunostinta persoanelor din subordine modificarile legislative si verifica aplicarea corecta a acestora

CERINTE

experienta intr-un post similar min 5 ani,foarte bune cunostinte de contabilitate, cunoasterea legislatiei in domeniu, abilitati manageriale

BENEFICII OFERITE

SE NEGOCIAZA IN URMA INTERVIULUI

PENTRU PERSOANELE DIN AFARA JUDETULUI SIBIU SE ASIGURA RELOCARE.

SC TRIDENT TRANS TEX este o companie exclusiv romaneasca aflata in plina dezvoltare in domeniul big retail, dar care are ca obiect secundar de activitate si transport international de marfa .