CONTABIL SEF firma producatoare de europaleti

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- raspunde de eficienta activitatii economice,
- raspunde de respectarea dispozitiilor si a indicatiilor date de asociati in legatura cu problemele de care se ocupa in cadrul serviciilor,
- conduce si organizeaza activitatea departamentului financiar-contabil,
- supravegheaza contabilitatea,
- analizeaza activitatea economico- financiara a societatii,
- controleaza operatiunile contabile efectuate la nivelul societatii, procedeele de prelucrare utilizate, precum si exactitatea datelor contabile furnizate,
- asigura respectarea regulilor de intocmire a bilanturilor contabile,
- asigura pastrarea evidentelor justificative, a registrelor si a bilanturilor contabile,
- asigura efectuarea corecta si ritmica a operatiilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii,
- asigura relatiile cu banciile si alte institutii financiare, solicita bancii credite suplimentare,
propune masuri corecte pentru inlaturarea unor situatii fianciare nefavorabile,
- asigura respectarea legislatiei contabile si fiscale,
- intocmeste situatii contabile lunare,
- verifica si inregistreaza toate documentele de inregistrare a operatiilor,
- verifica, analizeaza si certifica soldurile din balanta de verificare,
- intocmeste balanta de verificare, declaratiile de TVA, bilantul, calculul impozitului pe profit,
pregateste documente pentru deschiderea de conturi si subconturi,
- organizeaza si gestioneaza registrele contabile,
- raspunde de intocmirea documentelor de inchidere a lunii, a bilanturilor contabile

CERINTE

- studii superioare in domeniul financiar- contabil,
- experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani,
- cursuri speciale: finante contabilitate, legislatie financiara, management fiananciar, management organizational,
- cunostinte solide de operare PC: pachetul Office,
- cunostinte de operare softuri contabile (de preferat Ciel),
- cunostinte de Legislatia Muncii,
- planificarea si organizarea operatiilor contabile,
- capacitate de-a redacta rapoarte, de-a sintetiza si clarifica informatiile,
- buna capacitate decizionala.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in functie de experienta,
- mediu de lucru profesionist.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.