CONTABIL SEF - companie multinationala - URGENT

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

• efectueaza evidenta contabila
• efectueaza balanta, contul de profit si pierdere
• efectueaza rapoartele lunare catre compania mama
• continua informare despre si aplicarea legislatiei economice noi
• inchiderea si depunerea la termen a tuturor declaratiilor privitoare la fiscalitate (C.A.S., T.V.A.,impozit pe profit, bilantul contabil),decl. 390,394
• arhivarea documentelor contabile si pastrarea lor

CERINTE

• absolvent al unei facultati de economie
• cunoasterea aprofundata a I.A.S. si West GAAP
• cunoasterea pachetului de raportare
• cunoasterea si aplicarea legislatiei economice romane in domeniu
• cunostinte bune de limba engleza sau germana
• cunostinte aprofundate legate de formate de raportare (utilizare Excel Spreadsheet), cunostinte de sistem (Software de contabilitate si aplicatii PC)

BENEFICII OFERITE

Locatia postului se afla in zona Carrefour Militari, sector 6.

luri Consultants Romania recruteaza pentru unul dintre clientii sai, companie multinationala germana, postul de CONTABIL SEF.