CONTABIL SEF, COD CTS - BUC

INTERSNACK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
- Evidenta la zi si corecta a tuturor tranzactiilor contabile.
- Intocmirea la timp si cu acuratete a declaratiilor si situatiilor cerute de autoritatile fiscale din Romania.
- Reconcilierea lunara a tranzactiilor din operational cu jurnalele contabile in vederea pregatirii inchiderii lunare a lucrarilor contabile.
- Inventarierea patrimoniului la inchiderea exercitiului financiar.
- Inchiderea lunara a exercitiului financiar.
- Coordonarea activitatii in cadrul departamentului contabil.
- Comunicarea si furnizarea de informatii necesare altor departamente din companie

CERINTE

- Absolventi cu studii economice superioare
- Experienta considerabila in contabilitate, preferabil cu functie de conducere de cel putin 1 an
- Cunostinte utilizare PC (MS Office) ¿ nivel avansat.
- Cunostinte legislative referitoare la impozite, taxe si contabilitate.
- Cunostinte limba engleza (nivel mediu).
- Abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii.
- Capacitatea de a lucra sub presiune, integritate, seriozitate
- Experienta in utilizarea unui sistem ERP.

BENEFICII OFERITE

- Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata
- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern
- Pregatire sustinuta si suport intern pentru atingerea obiectivelor

Compania INTERSNACK, cunoscuta in Romania prin marcile Chio, Pom-Bar si Felix, va ofera oportunitatea de a va alatura echipei noastre din Bucuresti candidand pentru pozitia de CONTABIL SEF.