Contabil sef - adjunct

Brico Expert SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea departamentului Contabilitate;
- urmarirea contractelor comerciale pentru furnizorii de marfa;
- organizarea si efectuarea platilor pentru furnizorii de marfa;
- corespondenta cu furnizorii de marfa;
- urmarirea stocurilor de marfa;
- intocmirea de previziuni de plati pentru furnizorii de marfa;
- intocmirea de rapoarte diverse pentru furnizorii de marfa si nu numai;
- analiza balantei de verificare lunara.

CERINTE

- absolvent studii superioare economice;
- experienta in domeniu minim 3 ani;
- cunostinte Standarde Internationale de Contabilitate;
- cunostinte Codul Fiscal si Legea Societatilor Comerciale;
- aptitudini de organizare si conducere a unei echipe, comunicare, planificare eficienta a timpului de lucru, initiativa, atitudine pro-activa.

Mr.Bricolage, unul dintre cele mai mari grupuri de retail din Europa, specializat in domeniul DIY, cu peste 550 de magazine ¿n lume isi continua dezvoltarea retelei de magazine, in Romania