CONTABIL - SEF

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:
- Sa tina contabilitatea firmei;

Responsabilitati:

- Organizarea, indrumarea, conducerea, controlul si raspunderea de desfasurare in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii,in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare ;
- Verificarea inregistrarilor contabile efectuate si validarea lor;
- Intocmirea lunar a analizei comparative a activitatii societatii pe tipuri de venit si cheltuieli;
- Inregistrare note contabile salarii si verificare;
- Verificare evidenta gestiune stocuri;
- Asigurarea si raspunderea pentru indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Intocmirea declaratiilor intrastat si intracomunitare;
- Efectuarea analizei financiar contabile pe baza de bilant pe care o prezinta conducerii companiei;
-Alte activitati specifice postului.

CERINTE

Cerinte:

- Varsta 35 - 50 ani;
- Experienta in departamentul financiar-contabil intr-o companie cu minim 10 angajati;
- Cunoasterea limbii ruse constituie un avantaj;
- Permis de conducere cat. B, constituie un avantaj;

- Studii universitare de specialitate economica;
- Experienta relevanta in domeniul financiar de minim 5 ani;
- Experienta anterioara intr-un post de conducere;
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar - contabil;
- Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar – contabil;
- Procesarea, prelucrarea datelor si conducerii contabilitatii cu ajutorul tehnologiei informatiei;
- Creativitate, capacitate de analiza si sinteza, punctualitate, profesionalism;
- Dedicat profesiei.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Mediu dinamic de lucru;
- Salariul se discuta la interviul final.