CONTABIL SEF

NEFERTITI Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un important holding ce activeaza in domeniul importului si distributiei de bunuri de larg consum (FMCG). Postul de contabil sef vizeaza doua din companiile din grup, una cu activitate minima (deschisa anul acesta) , cealalta cu activitate si cifra de afaceri specifica unui SRL de dimensiuni si importanta medie.

Atributii:
- lucrari de contabilitate pana la nivel de bilant (inclusiv);
- calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
- participarea la controale din partea institutiilor de stat;
- verificarea soldurilor clienti, furnizori, casa, banca;
- predarea lucrarilor contabile la timp si informarea GM-ului cu privire la rezultatele contabile ;
- corelarea situatiilor obtinute (plati-incasari, existenta documentelor necesare inregistrarilor contabile
- contracte, facturi, chitante,etc);
- intocmirea de raportari catre managementul holdingului;
- inchiderea lunii (TVA, impozit pe profit, etc) si a exercitiului financiar (balanta, bilant).

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 4-5 ani
- experienta pe o pozitie de contabil senior minim 3-4 ani
- cunostinte de utilizare ale unui ERP, preferabil Mentor
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare de specialitate
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor contabile romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate
- calitatea de expert contabil sau contabil autorizat reprezinta un criteriu important in selectia candidatului ideal

BENEFICII OFERITE

- negociabil

NEFERTITI Human Capital Consulting iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.

www.nefertiti-hcc.ro
www.nefertiti-hcc.eu

cv@nefertiti-hcc.ro