Contabil sef

ANGR SOLUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Verificarea si introducerea documentelor in sistemul de contabilitate, realizarea inchiderilor contabile lunare;
• Intocmirea declaratiilor pentru bugetul statului;
• Intocmirea documentelor contabile;
• Calcul salarial lunar;
• Mentinerea relatiei cu furnizorii si operare plati;
• Intocmirea rapoartelor / analizelor contabile lunare pentru management;
• Intocmirea bugetului anual de venituri si cheltuieli
• Intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale in conformitate cu OMF 3055/2009.
• Adoptarea de masuri noi si respectarea celor stabilite pentru imbunatatirea activitatii si/sau imbunatatirea si optimizarea procedurilor de lucru, urmare a modificarilor survenite in legislatia financiar contabila.
• Coordoneaza echipa din subordine;

CERINTE

• Absolvent studii superioare
• Experienta minim 3 ani in contabilitate (experienta in intocmirea balantei de verificare lunare si a situatiilor financiare anuale)
• O buna cunoastere a legislatiei fiscale
• Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, etc.);
• Cunostinte sistem informatic SAP;
• Cunostinte bune de lb. engleza;
• Capacitate de lucru in echipa
• Capacitate de comunicare si relationare foarte buna
• Seriozitate si loialitate

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este distribuitor FCGM.

ANGR SOLUTION iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/schimbarea/consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta. Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine.