CONTABIL SEF

M A T R A. Int. S R L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, conduce si controleaza activitatea financiar-contabila prin care se asigura evidentierea contabilitatii potrivit conditiilor legale.
Dezvolta si revizuieste sistemele financiare pentru a raspunde nevoilor organizatiei.
Elaborareaza si propune spre aprobare masuri de imbunatatire a activitatii economico-financiare a societatii.
Efectuarea de studii si analize financiare inclusiv business plan anual.
Propune politici pentru departamentul finaciar-contabil.
Coordoneaza si planifica cashflow-ulu.
Gestionarea resurselor financiare necesare atingerii obiectivelor firmei.
Intocmeste si elaboreaza raporturi financiare catre managementul superior al companiei
Analizeaza din punct de vedere financiar investitiile
Mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor.
Verifica corectitudinea completarii corecte a registrelor obligatorii.
Elaboreaza analiza contului de profit si pierdere pervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale.
Mentinerea relatia cu autoritatile de audit, control si taxe.
Orice alta activitate legata specifica postului.

CERINTE

Studii universitare incheiate in domeniul economic.
Experienta de minim 5 ani pe un post de contabil sef sau director economic .
Persoana cu abilitati de comunicare, flexibila, serioasa si intelegere rapida.
Buna performanta in munca si simt de raspundere.
Operare PC: Word, Excel, programe specifice.
Cursuri de specialitate - audit financiar / curs management.
Cunoastere la nivel profesionist a legislatiei in domeniul financiar.

Matra Int. S.R.L. - marketing & distribution - infiintata in anul 1990.
Adresa: Parc Industrial A1, dupa Carrefour Militari Import si distributie produse de larg consum:

~ Conserve: ISKA, KUHNE - Germania
~ Cereale: KELLOGG\'S - Germania
~ Branza: LA VACHE QUI RIT si KIRI - Franta
~ Dietetice: SCHNEEKOPPE - Germania
~ Vitamine: HUXOL - Germania
~ Biscuiti: ALLATINI - Grecia
~ Conserve: CODY, MAMA NATURA, EXTRA

Misiunea noastra este de a comercializa sortimente de calitate care sa asigure satisfacerea nevoilor consumatorului.

Bogatia noastra sunt oamenii, ideile si buna reputatie castigata in timp.

Ne-am impus atingerea unor standarde tot mai ridicate deoarece vrem ca prin munca noastra sa fim cei mai buni in domeniu si sa fim vesnic in competitie
Daca doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie de comert si distributie