Contabil-Sef

Germanos Telecom Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea, coordonarea si urmarirea tuturor activitatilor Departamentului Contabilitate.
- Coordoneaza si supervizeaza activitatea unui colectiv de 10 economisti-contabili
- Elaboreaza raportarile contabile si fiscale, reprezentand societatea in relatiile cu autoritatile publice.
- Elaboreaza situatiile financiare semestriale si anuale in conformitate cu legislatia romaneasca.
- Calculeaza impozitul pe profit si alte impozite si taxe in conformitate cu legislatia romaneasca.
- Reconcilieaza rapoarte IAS cu cele pe RAS

CERINTE

- Studii superioare economice ( contabilitate)
- Experienta relevanta pe o pozitie similara minimum 3 ani
- Cunostinte solide privind taxele si impozitele
- Temeinice cunostinte IAS si RAS
- Experienta soft SAP;
- Cunoastere soft Charisma - prezinta un avantaj
- Abilitati de comunicare;
- Cunostinte limba engleza nivel mediu-avansat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv

Suntem o companie internationala aflata intr-o continua dezvoltare, dealer COSMOTE, avand in Romania peste 120 de magazine care comercializeaza telefoane mobile si accesorii, baterii speciale, calculatoare, aparate foto, alte produse electronice.