Contabil Sef

SC PRO AUTO INDUSTRIES SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor
- mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor
- completeaza registrele obligatorii
- mentine relatia cu autoritatile de audit, control si taxe
- Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale.
- Elaboreaza si implementeaza sistemul de evidenta contabila a firmei.
- Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare.
- Reprezinta societatea alaturi de Administrator in raporturile cu autoritatile si in special cu Administratia Financiara.
- Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia.
- Coopereaza cu Consilierul Juridic al firmei cu privire la legislatia economica in vigoare.
- Intocmeste si verifica balanta, bilantul anual, inventarul societatii.
- Intocmeste situatii financiare si rapoarte la solicitarea Administratorului.
- Elaboreaza bilantul contabil al firmei la sfarsitul fiecarui an financiar.
- Realizeaza contul de rezultate si al balantei.
- Elaboreaza tabloul de disponibilitati.
- Stabileste conform structurii organizatorice si a ROF sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.

CERINTE

- cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic
- experienta minim 3 ani pe un post similar in domeniul productiei
- experienta in relatiile cu autoritatile fiscale
- cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
- cunostinte de operare pe calculator pe interfata ERP (Wizcount, SAP);
- absolvent de facultate cu profil economic
- absolvent al unui curs/master specializare domeniul financiar - contabilitate reprezinta un avantaj
- limba engleza mediu
- gandire analitica
- personalitate puternica, bine organizata
- abilitati de comunicare
- rezistenta la stres

Aspiram sa fim recunoscuti ca fiind cei mai buni furnizori de solutii in domeniul industrial.

Inovatia este regula de baza in dezvoltarea produselor noastre.
Avem solutii si aplicatii inovative in mai mult de zece domenii industriale.

Suntem alaturi de clientii nostri de la faza de proiectare pana la finalizarea aplicatiei.