CONTABIL SEF

BEL PROFILE & BEL PLASTIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

-inregistreza corect ,cronologic si sistematic date contabile ; deconturi, casa, banca( lei, valuta , leasinguri,factoring,acreditive), facturi furnizori servicii, imobilizari, note salarii , ordine compensare , importuri, productie )
-intocmeste si verifica balanta de mijloace fixe
-cunostinte solide de gestiune (verifica gestiunea de marfa si productie , si intocmeste notele contabile de descarcare gestiune lunara )
-verifica jurnalele de vanzare cumparare , intocmeste declaratiile lunare si registrele contabile .
-valorifica rezultatele inventarierii
-intocmeste si verifica balanta , bilant , cont de profit si pierdere.
-intelegerea fenomenelor economice si viziune de ansamblu.
-raspunde pentru intocmirea corecta si la timp a raportarilor financiar contabile atat pentru institutiile statului cat si pentru managementul intern al companiei

CERINTE

- Studii superioare economice .
-Minim 5 ani experienta intr-o companie cu minim 50 angajati.
-Cunostinte solide de WIZCOUNT
-Cunostinte de legislatie financiar-contabila in vigoare .

Grup de firme care se ocupa cu importul, productia si comercializarea materialelor de constructii , in special acoperisuri metalice si mase plastice .