CONTABIL SEF

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile incluzand: relatia cu banca, efectuarea platilor, activitati legate de trezorerie,
- Supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational;
- Raspunde pentru intocmirea complete, corecta si la termen a declaratiilor privind obligatiile de plata a societatii catre bugetul de stat si bugetele locale, impozite, taxe, TVA;
- Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare si a documentelor finale la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
- Mentinerea relatiei cu institutiile bancare in ceea ce priveste urmarirea liniilor de creditare.

CERINTE

Vrei sa te alaturi unei echipe dinamice si tinere in cadrul unui grup extrem de puternic si in plina dezvoltare, ce activeaza in domeniul constructiilor si a serviciilor adiacente?

Crezi ca te potrivesti profilului de mai jos?

- experienta de 3-5 ani pe o pozitie similara;
- studii superioare economice specializarea finante-contabilitate;
- o persoana calma, organizata si capabila sa lucreze cu termene limita;
- experienta in lucrul cu oamenii si abilitati de coordonare a unei echipe;
- un nivel fluent al limbii engleze;
- cunoasterea limbii spaniole este un avantaj;
- experienta in cadrul unei companii de constructii este un plus;
- utilizarea programelor informatice de specialitate (SAP, CIEL);
- tanar (a), cu entuziasm si potential

Daca da, atunci aplica pentru acest proiect si noi te vom contacta pentru a stabili un interviu.

Fondata in 1982, Grafton Recruitment a devenit o firma de renume mondial in domeniul furnizarii de solutii de top in Resurse Umane, inregistrand o crestere impresionanta in ultimii 5 ani de activitate. Reteaua formata din 76 de sucursale operationale acopera in prezent 19 tari, dintre care amintim: Marea Britanie, Irlanda, Chile, China, Cehia, Slovacia, Hong Kong, Ungaria, Polonia, Lituania, Romania, Rusia, Singapore, Portugalia, Franta, Austria, Belgia, Turcia si Emiratele Arabe Unite.

Oferim in prezent recrutare si selectie de personal permanent sau temporar in aproape toate domeniile de activitate. Pe parcursul dezvoltarii noastre, am construit o impresionanta echipa de specialisti si consultanti cu solide cunostinte si experienta in Finante, Contabilitate si Banci, IT & Telecomunicatii, Inginerie, Administratie, Resurse Umane & Legal, Pharma, Vanzari si Marketing sau plasare de personal temporar. Suntem afiliati mai multor organizatii internationale cu vasta expertiza in domeniu. Grafton Recruitment a primit de doua ori distinctia “Queen´s Award for Enterprise”, decernata companiilor de top din Marea Britanie.