CONTABIL SEF

AVRIG 35

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza si supervizeaza inregistrarea contabila corecta si la timp a tuturor operatiunilor grupului de firme din sectorul non - imobiliar (televiziune si management administrativ), in acord cu standardele contabile curente, legislatia fiscala si procedurile interne ale companiei.
Raporteaza catre Directorului Financiar si coordoneaza activitatea departamentului de contabilitate din zona non – imobiliara.

Descrierea postului
Organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului Contabilitate:
revizuirea bilanturilor anuale si a declaratiilor fiscale pentru firmele grupului,
solutionarea problemelor fiscale si contabile,
asistarea la controalele fiscale,
instruirea periodica a personalului pe probleme contabile si fiscale;
Intocmeste si prezinta periodic Directorului Financiar rapoarte contabile si financiare
Participa la efectuarea inventarului anual al grupului (reconcilierea soldurilor)
Asista echipa de auditori pentru efectuarea auditului la nivelul grupului de firme, cu toate lucrarile aferente implicate
Asista evaluatorii externi pentru intocmirea rapoartelor de reevaluare a proprietatilor
Elaboreaza si implementeaza proceduri de inregistrare si raportare contabila, in scopul consolidarii informatiilor financiare la nivelul grupului de firme de non - imobiliar.

CERINTE

Minim 5 ani experienta in contabilitate din care 1- 3 ani intr-o pozitie similara
Licenta universitara in Stiinte Economice (de preferat, in Contabilitate/ Finante- Banci)
Autorizare CECCAR
Excelente cunostinte privind legislatia fiscala, principiile, operatiile si procedurile utilizate in domeniul financiar- contabil
Cunostinte avansate de operare PC, Excel, Word, programe de contabilitate
Cunoasterea limbii engleze, scris si vorbit (nivel mediu - avansat)
Capacitate de coordonare, bune abilitati de planificare, organizare, coordonare si evaluare
Obiectivism, simt de raspundere, integritate, perseverenta, orientare spre detalii
Abilitati de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv
Facilitati privind serviciile medicale si stomatologice
Bonus de performanta
Oportunitati de dezvoltare profesionala

Fondat in 1999 de catre patru investitori americani, Grupul Avrig 35 a devenit leader in dezvoltarea de proiecte imobiliare pe piata romaneasca. Bazandu-se pe vasta experienta internationala a actionarilor si specialistilor sai, Grupul investeste si dezvolta proiecte imobiliare ambitioase. Printre acestea se numara constructia de centre de afaceri, renovarea la standarde occidentale a unor ansambluri imobiliare si relansarea lor pe piata, managementul si operarea cladirilor de birouri. Printre proiectele reprezentative ale Grupului, se numara:

Charles de Gaulle Plaza, Bucuresti
Avrig Business Center (ABC) Bucuresti
Sedii Raiffeisen Bank, in 18 orase din Romania
Noul sediu Lafarge din Bucuresti
Ambasada Canadei din Bucuresti
Berthelot 59, Bucuresti