Contabil Sef

HI-Q MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :
- Pregatirea raportarilor lunare in conformitate cu prevederile legale si regulamentele companiei;
- Supervizarea tuturor tranzactiilor contabile in concordanta cu regulile locale si cerintele grupului;
- Stabilirea unor proceduri eficiente si controlul inregistrarilor contabile;
- Asumarea responsabilitatilor privind problemele legate de taxe, contabilitate si raportari;
- Coordonarea platilor, a incasarilor si a inventarului;
- Efectuarea unor operatii bancare si de trezorerie;
- Pregatirea operatiunilor contabile corect si fidel, cat si a tranzactiilor financiare si raportarea lor catre Directorul Financiar;
- Managementul contabil si controlul procesului bugetar in vederea controlului si reducerii de costuri etc. ;
- Coordonarea emiterii declaratiilor de TVA, impozit pe profit etc.;
- Supervizarea intregului departament contabil pentru a asigura fuctionarea la cote maxime;
- Urmarirea rezultatelor si performantelor angajatilor din departamentul comtabilitate;
- Imbunatatirea calitatilor profesionale ale angajatilor prin instruirea lor permanenta;
- Identificarea si raportarea catre management a zonelor de imbunatatire a eficientei.

CERINTE

Aptitudini si experienta:
- Absolvent de studii superioare in domeniul economic;
- Experienta relevanta pe o pozitie similara (minim 2-3 ani);
- Engleza scris/citit/vorbit- nivel bun;
- Cunostinte asupra sistemului roman de reglementare legislativa in domeniul economic;
- Cunoasterea Standardelor Economice Internationale (IAS) constituie un avantaj;
- Cunostinte bune de utilizare a PC-ului.

Profil de personalitate:
- Abilitati manageriale;
- Persoana capabila sa organizeze si sa planifice activitatile intr-o maniera profesionala;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Meticuloasa, orientata spre analiza detaliilor fara a pierde din vedere imaginea de ansamblu;
- Ambitie si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse.

BENEFICII OFERITE

Companie cu capital integral strain in domeniul distributiei de produse industriale.
Pachet motivant.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in management si resurse umane