Contabil Sef

WGF Consulting Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizarea si coordonarea departamentului financiar-contabil al companiei
Intocmirea si verificarea balantelor, bilantului si a altor raportari financiar-contabile
Intocmirea corecta si la timp a declaratiilor fiscale
Intocmirea unui buget de venituri si cheltuieli anual estimativ
Evidentierea veniturilor si cheltuielilor conform bugetului aprobat si urmarirea realizarii acestuia
Evidentierea si urmarirea veniturilor si cheltuielilor pe centre de profit (puncte de lucru)
Urmarirea fluxului de numerar
Dezvolta procedurile interne de control financiar
Raspunde de aplicarea si respectarea legislatiei financiar-contabile in vigoare

CERINTE

Studii superioare economice
Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani
Experienta in domeniul financiar-contabil de minim 4 ani
Cunoasterea si aplicarea legislatiei fiscale
Capacitate de conducere si asumare de responsabilitati
Avantaj: contabil autorizat sau expert contabil autorizat
Spirit de lucru in echipa
Capacitate de concentrare si lucru sub stres
Capacitatea de a respecta termene limita si atentie la detalii
Bune abilitati de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Outlook Express

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, tichete de masa, conditii de lucru deosebite, prime

WGF Consulting Group is a consulting and recruitment company, built with the intention of support for the companies wanting to enter or grow in the Romanian market.

Clientul nostru este o institutie financiara nebancara, care administreaza un numar de 36 puncte de lucru, avand ca domeniu de activitate acordarea de credite in regim de amanetare.