Contabil Sef

GTS Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza departamentul financiar-contabil al companiei
- Asigura stabilitatea financiara si economica
- Pregateste si incheie bilanturile/balantele contabile si documentele financiare lunare si anuale
- Intocmeste si depune catre autoritati si mangerii toate registrele, situatiile, raportarile si declaratiile periodice
- Raspunde de acuratetea intocmirii documentelor contabile si corectitudinea executarii operatiilor financiare
- Coordoneaza procesul anual de pregatire a bugetului
- Pregateste diverse rapoarte si situatii pentru management, inclusiv P&L, Balance Sheet si Cash Flow
- Urmareste realizarea indicatorilor prevazuti in bugetul aprobat
- Verifica evidenta contabila a inventarelor, intocmeste state de salarii
- Urmareste modificarile legislative si sprijina conducerea in luarea de decizii corecte
- Dezvolta legaturi optime cu autoritatile fiscale si locale
- Mentine contactele cheie cu bancile si cu institutiile de credit
- Propune metode de eficientizare a activitatii companiei si de reducere a costurilor

CERINTE

- Studii superioare financiar-contabile, cunoastinte aprofundate de contabilitate si legislatie fiscala
- Autorizatie de expert contabil CECCAR
- Experienta relevanta de minim 5 ani de lucru in contabilitate
- Experienta in domeniul bunurilor de larg consum constituie un avantaj
- Foarte bune abilitati de planificare si organizare
- Capacitatea de a lua decizii rapid si de a indeplini responsabilitatile cu precizie, dedicare si atentie
- Cunostinte operare programe de contabilitate
(constituie un avantaj cunoasterea programul Charisma)
- Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale

BENEFICII OFERITE

- Pentru indeplinirea cu succes a responsabilitatilor se ofera un pachet motivational competitiv si oportunitatea unei cariere in management

Compania ofera consultanta in domeniul marketingului farmaceutic si servicii specializate de resurse umane. Pentru mai multe informatii puteti accesa site-ul companiei : www.gotosolution.com

Clientul nostru este distribuitor national de produse naturale, fito-terapeutice si cosmetice.