CONTABIL SEF

NIMBLE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

NIMBLE CONSULTING recruteaza pentru clientul sau, important producator de dulciuri, pozitia de CONTABIL SEF.

RESPONSABILITATI:
- Organizeaza, conduce, controleaza desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar contabile a societatii, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Intocmeste balantele de verificare, sintetice si analitice, in termenele legale prevazute si urmareste reflectarea in acestea a realitatii economice a societatii;
- Efectueaza analiza financiar contabila a societatii si intocmeste semestrial si anual bilantul contabil, contul de profit si pierdere si notele la bilant;
- Asigura intocmirea declaratiilor lunare privind obligatiile de plata catre bugetul de stat si a decontului de TVA;
- Asigur¿ respectarea obliga¿iilor ce deriv¿ din legile cu caracter fiscal, stabilirea ¿i v¿rsarea la stat de c¿tre societate în mod complet ¿i la termenele fixate, a impozitelor, taxelor ¿i celorlalte drepturi cuvenite statului;

Postul este subordonat directorului financiar;

CERINTE

- Studii economice superioare;
- Atestat expert contabil (CECCAR);
- Minim 5 ani vechime in specialitate;
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC, incluzand Microsoft Ofice, programe de contabilitate;
- Excelenta cunoastere a legislatiei in domeniul financiar contabil;
- Capacitate organizatorica, analitic¿ si de sintez¿;
- Bune abilit¿¿i de planificare si analiz¿ financiar¿'

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial competitiv.

Nimble Consulting este o companie tanara, in plina dezvoltare, care pune accentul pe profesionalism, seriozitate si promptitudine.
Pentru ca resursele umane se regasesc in toate actiunile, deciziile si succesele unei companii, Nimble Consulting va ofera sprijin total in ceea ce priveste:
- administrarea si evidenta de personal;
- recrutarea si selectia de personal;
- analiza si diagnoza organizationala;
- leasing de personal.