CONTABIL SEF

CURIERO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizarea activitatii contabile in cadrul departamentului;
- Sesizarea si corectarea eventualelor erori aparute in cadrul activitatii contabile;
- Coordonarea echipei in cadrul departamentului de contabilitate;
- Cunoasterea sistemului roman de reglementare legislativa in domeniul economic,documentare,informare permanenta;
- Deprinderea de a lucra si respecta termenele limita de raportare
- Ofera informatii contabile cenzorilor, auditorilor, consultantilor financiari si autoritatilor si raspunde intrebarilor care pot apare;
- Intocmeste Balanta de verificare lunara, declaratiile lunare / trimestriale/ anuale ce se depun la autoritatile statului;
- Este responsabil de inventarierea patrimoniului.

CERINTE

- Doi ani experienta in departamentul contabilitate , cu functie de coordonator/ sef serviciu/ contabil sef;
- Foarte bune aptitudini analitice;
- Abilitate de a gestiona sarcini diverse intr-un timp scurt , de a prioritiza sarcinile de lucru si de a se adapta la un mediu in schimbare, abordare proactiva;
- Organizat, bune abilitati de gestionare a timpului;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Cunostinte solide de contabilitate , legislatie si fiscalitate;
-Capabil sa lucreze individual si in echipa;
-Studii superioare economice – de preferat Contabilitate;
- Cursivitate in utilizarea soft-urilor. Obligatoriu Excel, Word, Microsoft Outlook,. Wizcount constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial conform grilei de salarizare Curiero.
Telefon de serviciu.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

CINE ESTE CURIERO?

Curiero activeaza pe piata de curierat intern in sistem door-to-door din 2003.

Este o companie in plina dezvoltare care in cei 3 ani de activitate a reusit sa ajunga in primele 3 firme de curierat din Romania.
Serviciile oferite includ: curierat national in sistem door-to door cu livrare in 24 h, servicii postale, cargo si de curierat rapid local (in Bucuresti si in cateva localitati importante din tara).

Curiero dispune de o retea de 74 de agentii în marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru România.

Prin toate demersurile sale, Curiero incearca sa obtina excelenta in procesele interne si serviciile oferite.

CURIERO Oriunde in tara la timp!
E-mail: hr@curiero.ro