Contabil Sef

Polyinvest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmareste activitatea de contabilitate generala (balanta, bilant, registru de casa, NIR, facturi, urmarire plati, OP-uri, CEC-uri, etc.);
- tine legatura cu institutiile statului;
- reprezinta compania in relatia cu institutiile statului si organele de control financiar fiscal;
- cunoasterea la zi a legislatiei in vigoare;
- organizeaza circuitul documentelor in cadrul companiei;
- coordoneaza, organizeaza si supervizeaza departamenetul de contabilitate;
- intocmeste declaratiile lunare privind obligatiile de plata catre bugetul de stat, asigurari sociale si decont TVA.

CERINTE

- absolvent studii superioare ECONOMICE;
- experienta minim 2 ani pozitie similara;
- cunostinte bune MS Office (Word, Excel);
- bun profesionist, meticulos, ambitios, analitic, riguros, cu spirit de initiativa, cu spirit de echipa;
- abilitati manageriale;
- cunoasterea legislatiei in domeniu;
- cunoasterea programului WINMENTOR constituie un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

Operatiuni de import si distributie anvelope.
Importator exclusiv Toyo Tires in Romania.
www.anvelope.ro