CONTABIL SEF

DETALLES CERAMICA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura, urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile;
- calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator;
- asigura efectuarea contabilitatii de gestiune
- asigura inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale;
- realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale si lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar;
- elaboreaza analiza contului de profit si pierdere;
- completeaza registrele obligatorii;
- mentine relatia cu autoritatile de audit, control si taxe;
- intocmeste si depune declaratiile lunare/trimestriale obligatiile pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale;
- mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de Pensii, etc.)
- arhiveaza in bune conditii documentele financiar – contabile;
- urmareste bugetele de investitii;
- realizeaza situatii financiare;
- intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre management

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 3ani;
- bune cunostinte de operare PC (Excel, Word), programe de gestiune;
- studii superioare de specialita
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romanesti;
- abilitati de planificare si organizare;
- meticulozitate si acuratete;
- spirit analitic, lucrul in echipa;
- seriozitate;
- rezistenta la stress;

SOCIETATE COMERCIALA CE ARE CA DOMENIU DE ACTIVITATE IMPORTURILE SI DISTRIBUTIA DE MATERIALE PENTRU AMENAJARI INTERIOARE(FAIANTA, GRESIE, BRAURI CERAMICE, ETC)