CONTABIL SEF

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea activitatii financiar contabile
- intocmirea situatiilor financiare: a balantei de verificare, a declaratiilor lunare si trimestriale conform vectorului fiscal, a bilantului contabil, calculul impozitului pe profit;
- asigurarea corectitudinii tranzactiilor financiare in concordanta cu reglementarile de specialitate in vigoare
- analiza situatiei contabile a societatii
- intocmirea de rapoarte catre management in formatele agreate
- supervizarea contractelor companiei cu clientii si furnizorii

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Minim trei ani experienta in contabilitate;
- Aplicatii Microsoft Office : Excel, Word, Access - nivel avansat, SAP constituie avantaj;
- Cunoasterea limbii engleza nivel avansat;

- Gandire analitica, responsabilitate, abilitati de relationare, organizare si coordonare.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare. Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 8 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca.