contabil sef

Superfood Company Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si coordoneaza activitatea echipei din subordine;
- Asigura intocmirea si verificarea documentelor contabile: bilant contabil, balanta, raportari lunare, declaratii fiscale, etc.;
- Asigura si urmareste inregistrarea in evidenta contabila a contarilor, decontarilor, salariilor, etc.;
- Cunoaste si raspunde de aplicarea legislatiei financiar fiscale in compartimentul pe care il conduce;
- Mentine relatiile cu autoritatile fiscale si institutiile publice.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta profesionala relevanta de minim un an de zile intr-o pozitie similara;
- Experienta in conducerea unui departament contabil
- Cunostinte solide de contabilitate, fiscalitate si legislatie financiar contabila;
- Bune cunostinte de operare PC si programe de contabilitate;
- Abilitati de organizare, comunicare, planificare si control;
- Persoana dinamica, responsabila, comunicativa, spirit de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

-salariu motivant
-tichete de masa
-transport gratuit