CONTABIL SEF

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• Organizarea si conducerea activitătilor contabile si financiare;
• Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu terti, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
• Realizarea si implementarea managementului prin bugete si a centrelor de costuri si profit (P&L);
• Realizarea si implementarea sistemelor de monitorizare si control financiar intern;
• Supervizarea platilor cu scopul de a sustine o buna organizare a platilor;
• Analize financiare, gestionarea si supervizarea intregului proces de solicitare si obtinere a facilitatilor de credit;
• Menținerea relației companiei cu băncile, ANAF și alte instituții financiare;
• Realizarea si implementarea unui sistem de forecast si gestionare a costurilor legate de activitatea companiei;
• Intocmirea si depunerea la timp a declaratiilor de: TVA, impozit pe profit, alte taxe;
• Realizarea activitatii de inventariere, incasarile si platile neefectuate;
• Organizarea si pastrarea evidentei inventarului de mijloace fixe in conformitate cu legislatia in vigoare;
• Asistenta in cazul controalelor contabile si financiare interne/externe.

CERINTE

• Absolvent studii superioare economice;
• Expert contabil membru CECCAR - constituie un avantaj;
• Experienta min. 3 ani pe o pozitie similara;
• Experienta in constructii si imobiliare - constituie un avantaj;
• Experienta in analiza financiara si de risc financiar – constituie un avantaj;
• Cunoștinte bune ale legislației, codul de procedura fiscala și procedurilor financiare
• Foarte bune cunostinte de operare programe specializate financiar-contabile si Microsoft Office
• Bune cunostinte limba engleza- constituie un avantaj;
• Organizat; analitic, cu initiativa, capacitate de comunicare;
• Personalitate integra, avand capacitatea de a avea atentie distributiva.