CONTABIL SEF

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Evidenta furnizorilor si clientilor :
2. Inregistrarea registrului de casa in lei/valuta in programul de contabilitate;
3. Inregistrarea extraselor de banca in lei si devize
4. Evidenta, analiza si inregistrarea cheltuielilor in avans ;
5. Evidenta si inregistrarea amortizarii mijloacelor fixe si reevaluarea conturilor in valuta programul de contabilitate ;
6. Evidenta si inregistrarea uzurii obiectelor de inventar
7. Calculul si inchiderea TVA-ului. Intocmirea decontului TVA pana la data de 25 ale fiecarei luni ;
8. Calculul impozitului pe profit si intocmirea declaratiei privind impozitul pe profit Inchiderea veniturilor si cheltuielilor ;
9. Intocmirea bilantului contabil ;
10. Evidenta, analiza si inregistrarea deconturilor lunare ale salariatilor pe categorii de cheltuieli;
11. Evidenta, verificarea si depunerea la banca a cecurilor/biletelor la ordin de la clienti ;
12. Intocmirea declaratiilor 390, 394 ;
13. Verificare transmiterii declaratiei lunare catre Administratia Fondului de Mediu ;
14. Intocmirea lunara a urmatoarelor rapoarte :
- Situatia de transport intern,
- Situatia cifrei de afaceri in lei pe canale de distributie
- Situatia cifrei de afaceri in euro pe familii de produse
- Situatia vanzarilor pe produse/reprezentant comercial
- Situatia comparativa a vanzarilor si cifrei de afaceri
- calculul GM
- Magnitude (Activ, Pasiv, Cont de Rezultat, analize)
- Anaplan
- situatia personalului
15. Completarea Registrului Jurnal, Registrului Inventar, Registrului de Evidenta Fiscala ;
16. Intocmirea statului de salarii, contracte de munca, acte aditionale, salarii, adeverinte, completare REVISAL, intocmire declaratia 112
17. Intocmire forecast vanzari, CA, P&L
18. Intocmire buget pentru CA, costuri, P&L
19. Analize, comparatii, explicatii
20. Orice alte sarcini stabilite pe cale ierarhica.

CERINTE

- Experienta pe un post similar – minim 3-5
- Studii de specialitate
- Limba engleza – nivel avantaj
- Persoana organizata, spirit de echipa, persoana comunicativa.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/