Contabil Sef

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si conduce activitatea departamentului , coordoneaza echipa din departament; asigura si coordoneaza activitatea de evidenta contabila a societatii;
- Verifica existenta si corectitudinea documentelor justificative privind operatiile contabile;
- Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale;
- Asigura controlul inregistrarilor contabile, verifica procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora potrivit legislativi in vigoare;
- Intocmirea statelor de salarii si a declaratiilor aferente
- Reprezinta firma in relatiile cu autoritatile;
- Organizeaza pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile;
- Coordoneaza activitatea de inventariere;
- Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate,
- Asigura intocmirea bilantului contabil;
- Asigura intocmirea si depunerea declaratiilor lunare / trimestriale /anuale obligatorii in termenele si conditile prevazute de lege;
- Prezinta conducerii societatii rapoarte continand rezultate financiar-contabile ;
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale si lunare catre conducerea companiei;
- Comunica si asigura suport prin furnizarea de informatii altor departamente din cadrul companiei.

CERINTE

- Absolvent studii superioare profil economic;
- Experienta relevanta ca si expert contabil sau contabil sef, minim 2 ani;
- Diploma de expert contabil sau contabil autorizat;
- Foarte buna cunoastere a legislatiei in domeniu, inclusiv noua legislatie 2007;
- Excelente cunostinte legislative referitoare la fiscalitate - impozite, taxe, contabilitate, finante;
- Abilitati foarte bune de operare calculator si cunostinte de utilizare a aplicatiilor software din domeniul contabilitatii (cunostintele de operare SAP R/3 constituie avantaj);
- Persoana responsabila, integra, serioasa, energica si proactiva;
- Excelente abilitati de comunicare , de organizare si coordonare;
- Rezistenta la stres/lucru sub presiune ¿ deadline-uri;
- Spirit de lucru in echipa dezvoltat.
- Cunostinte de limba germana sau engleza.

BENEFICII OFERITE

- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern;
- Pregatire sustinuta si suport intern pentru atingerea obiectivelor;
- Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 59 branch operations spanning 15 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.