CONTABIL SEF

HOLLYWOOD MULTIPLEX OPERATIONS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si conduce activitatea departamentului , coordoneaza echipa din departament; asigura si coordoneaza activitatea de evidenta contabila a societatii;
- Verifica existenta si corectitudinea documentelor justificative privind operatiile contabile;
- Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale;
- Asigura controlul inregistrarilor contabile, verifica procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora;
- Reprezinta firma in relatiile cu autoritatile;
- Organizeaza pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile;
- Coordoneaza activitatea de inventariere;
- Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate,
- Asigura intocmirea bilantului contabil;
- Asigura intocmirea si depunerea declaratiilor lunare / trimestriale /anuale obligatorii;
- Prezinta conducerii societatii rapoarte continand rezultate financiar-contabile ;
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale si lunare catre conducerea companiei;
- Comunica si asigura suport prin furnizarea de informatii altor departamente din cadrul companiei.

CERINTE

- Absolvent studii superioare profil economic;
- Experienta relevanta ca si expert contabil sau contabil sef, minim 2 ani;
- Diploma de expert contabil sau contabil autorizat constituie un avantaj;
- Foarte buna cunoastere a legislatiei in domeniu, inclusiv noua legislatie 2007;
- Excelente cunostinte legislative referitoare la fiscalitate - impozite, taxe, contabilitate, finante;
- Abilitati foarte bune de operare calculator si cunostinte de utilizare a aplicatiilor softwer din domeniul contabilitatii (cunoasterea programului de contabilitate Wizcount constituie avantaj);
- Persoana responsabila, integra, serioasa, energica si proactiva;
- Excelente abilitati de comunicare , de organizare si coordonare;
- Rezistenta la stres/lucru sub presiune ¿ deadline-uri;
- Spirit de lucru in echipa dezvoltat.

BENEFICII OFERITE

- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern
- Pregatire sustinuta si suport intern pentru atingerea obiectivelor
- Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata

Cele mai moderne cinematografe: Hollywood Multiplex -Bucuresti Mall; CinemaPRO; Hollywood Multiplex - Oradea Lotus