Contabil sef

XPRESS PRINTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica si supervizeaza activitatea personalului din subordine.
- Raspunde de corectitudinea organizarii si tinerii contabilitatii in cadrul firmei,
- Asigura respectarea legislatiei contabile si fiscale,
- Intocmeste,si arhiveaza situatiile contabile lunare: balanta de verificare sintetica, jurnalul de vanzari, jurnalul de cumparari, balantele de verificare analitice,
- Asigura intocmirea registrelor de contabilitate: Registrul-jurnal, registrul-inventar etc.,
Raspunde de predarea raportarilor lunare si anuale cerute de autoritatile romane(DGFP, DGMPS, etc.) la termenele stabilite de lege,
Verifica stabilirea corecta a conturilor
Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile
Verifica si vizeaza toate documentele de inregistrare a operatiilor (documente justificative),
Verifica, analizeaza si certifica soldurile din balanta de verificare,
Actualizeaza impreuna cu directorul economic procedurile si metodele contabile folosite si asigura instruirea personalului din subordine,

CERINTE

- experienta relevanta in domeniu (pe un post similar)
- o foarte buna organizare
- capacitate de adaptabilitate la stres
- cunostiinte minime pc-word, excel
- abilitati de comunicare si coordonare a unei echipe

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- oportunitatea de dezvoltate a carierei in cadrul unei echipe tinere de profesionisti

DESCRIEREA FIRMEI

Tipografie - tipar digital