Contabil Sef

Telcor Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura si coordoneaza activitatea financiara a societatii
- Verifica existenta si corectitudinea documentelor justificative privind opertiile contabile
- Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale
- Elaboreaza toate situatiile financiare periodice solicitate de autoritati si de managementul societatii
- Introduce si asigura controlul inregistrarilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor si exactitatea acestora
- Mentine relatia cu banca si cu autoritatile
- Organizeaza pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile
- Coordoneaza activitatea de inventariere
- Stabileste planul de conturi si asigura implementarea acestuia
- Stabileste proceduri de lucru specifice care sa asigure evidenta contabila
- Stabileste principiile de organizare a sistemului informational contabil
- Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate,
- Asigura intocmirea bilantului contabil
- Prezinta conducerii societatii rapoarte continand rezultate financiar-contabile.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice
- Experienta dovedita de minim 2 ani intr-un post similar
- Capacitate de analiza a informatiei
- Rezistenta la stres
- Gandire analitica si sintetica
- Cunoasterea legislatiei in domeniu, inclusiv noua legislatie 2007
- Abilitati de operare calculator (cunoasterea programului de contabilitate Ciel constituie avantaj)
- Obligatoriu cunostinte Office (Word, Excel)

BENEFICII OFERITE

- carte de munca
- pachet salarial atractiv

Companie romaneasca, specializata in transmisii de date, furnizare servicii de comunicatii, acces internet si telefonie.