CONTABIL SEF

GSBET PARIURI SPORTIVE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizarea si conducerea Departamentului economic din cadrul companiei-activitate de jocuri de noroc (pariuri sportive ,slot machine ,etc.)
• Urmareste, coordoneaza, verifica si raspunde de
contabilitatea patrimoniului: a operatiilor de capital, imobilizarilor, stocurilor, tertilor, trezoreriei, cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale si extrabilantiere, precum si contabilitatea de gestiune;
• Urmareste, coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea de casierie din cadrul societatii;
• Urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului;
• Supervizeaza implementarea procedurilor contabile adoptate si a programelor de contabilitate si de gestiune; • Propune noi proceduri; Implementeaza noutatile legislative din domeniu financiar-contabil;
• Raspunde de respectarea politicilor contabile si a procedurilor de lucru aprobate si ca acestea sunt in concordanta cu reglementarile fiscale si contabile valabile la momentul respectiv;
• Asigura si raspunde de intocmirea balantei de verificare si a bilantului la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
• Asigura si raspunde de inchiderea lunii la termenele stabilite, intocmeste balanta de verificare lunara si asigura reconcilierea conturilor din balanta;
• Intocmeste corect si la timp declaratiile catre autoritati si raspunde pentru depunerea lor in termen la autoritatile competente; Tine legatura cu administratia financiara si cu celelalte institutii ale statului, si monitorizeaza permanent situatia societatii in raport cu acestea;
• Stabileste obligatiile de plata ale societatii constand in impozite, taxe si alte contributii obligatorii catre institutiile statului si raspunde de corectitudinea acestora si de plata in termen;
• Asigura comunicarea cu personalul subordonat prin transmiterea in cascada a informatiilor primite de la nivelurile ierarhice superioare precum si transmiterea informatiilor in sens invers;

CERINTE

-Studii superioare de specialitate;
-Experienta in domeniul jocurilor de noroc constituie un avantaj;
-Experienta anterioara pe un post similar minim 5 ani;
-Cunostinte avansate operare PC (MS Office);
-Cunoasterea aprofundata a legislatiei in domeniu ;
-Cunoasterea aprofundata a legislatiei in domeniul pariurilor sportive;
-Cunoastinte temeinice de legislatie din domeniu financiar-fiscal si contabil;
-Cunostinte de limba engleza – constituie avantaj;
-Experienta in utilizarea Ciel constituie un avantaj;
-Abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma pariuri sportive