CONTABIL SALARIZARE / INSPECTOR RESURSE UMANE

TEAM ART SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea salarizarii
-pontaje (prezenta, concedii medicale, concedii de odihna, etc)
-declaratii, intocmire si depunere
-Intocmeste state de plata - calcul salarii, indemnizatii si alte drepturi de natura salariala;
-Aplica prevederile legislatiei in vigoare;
-Intocmeste si depune declaratii lunare, fise fiscale.
-Intocmirea diverselor raportari si analize comparative ale costurilor salariale;
- Intocmirea unor situatii cu date salariale la cererer;
- Urmarirea legislatiei in domeniu;
- Mentinerea la zi a procedurilor de lucru din activitatea salarizare;

Administrare resurse umane
-Gestionarea dosarelor de personal si a carnetelor de munca, precum si operarea acestora;
-actualizare documente specifice de personal (registrul electronic, regulament intern, CCM)
-emitere/actualizare documente de personal( angajare/ lichidare/acte aditionale/promovare/sanctionare)
-eliberare adeverinte

CERINTE

-Studii medii/superioare economice (absolvent Finante/Contabilitate);
-Curs de inspector resurse umane constituie un avantaj
-Experienta in resurse umane ( administrare de personal si calcul salarial)
-Minim 2 ani intr-o pozitie similara
-Cunostinte temeinice in Dreptul Muncii/ Sistem salarizare
-Cunostinte PC (Word, Excel, programe salarizare)
-Capacitate de comunicare, flexibilitate
-Persoana organizata, responsabila, obisnuita sa lucreze cu termene limita stricte
-Responsabilitate, corectitudine, atentie si acuratete in indeplinirea sarcinilor;
-Rezistenta la stres si la program prelungit.
-Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Oportunitatea de a lucra intr-un grup de firme , cu o activitate complexa si stimulatoare

Companie tanara care promoveaza valorile om-echipa in mediul cel mai adecvat calitatilor profesioanale dar si a celor personale.
Conteaza sa vrei ... sa poti vom avea grija sa inveti...