Contabil salarizare

STANLEYBET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- calculeaza drepturile salariale conform pontajului, clauzelor negociate, politicii firmei si legislatiei in vigoare;
- actualizeaza in permanenta modificarile legislative aparute in cadrul programului de salarizare;
- opereaza in timp modificarile salariale si informeaza angajatii cu privire la acestea;
- centralizeaza si verifica certificatele medicale;
- intocmeste statele de plata si asigura inregistrarea acestora, intocmeste fluturasii de salarii;
- asigura completarea si transmiterea formalitatilor necesare catre banca pentru intocmirea cardurilor de salarii;
- gestioneaza corect situatia conturilor de carduri;
- intocmeste lunar situatia pentru plata drepturilor salariale si o transmite corect si la timp departamentului contabilitate pentru a face viramentele;
- tine legatura cu banca in cazul plecarii unui salariat pentru reglarea creditelor aferente cardului de salarii;
- intocmeste rapoartele lunare standard cu privire la costurile de personal;
- intocmeste si depune declaratiile lunare catre institutiile de stat;
- transmite periodic REVISAL-ul companiei din aplicatia de salarizare;
- realizeaza si depune anual fisele fiscale;
- verifica deconturile de cheltuieli (documente, sume) si tine evidenta corecta a acestora;
- inregistreaza in programul de contabilitate al companiei deconturile de cheltuieli si intocmeste situatia lunara a deconturilor nejustificate in termen.

CERINTE

- studii economice de specialitate;
- minim 2-3 ani pe o pozitie similara;
- cunostinte de contabilitate la nivel mediu;
- experienta in utilizarea softurilor de gestiune salariala si contabila;
- cunostinte PC: MS Office (inclusiv Excel) la nivel cel putin mediu;
- cunoasterea softului Wizsalary constituie avantaj;
- limba engleza la nivel mediu;
- buna comunicare interumana;
- capacitate de planificare, coordonare si evaluare a activitatilor proprii;
- adaptabilitate la situatii neprevazute si capacitatea de a lua decizii eficiente in functie de situatie;
- atentie concentrata si distributiva;
- capacitate de efort intelectual intens si prelungit;
- responsabilitate si exigenta fata de munca depusa.

• Stanleybet, filiala din Romania a companiei multinationale “Stanleybet International”, este unul dintre cei mai mari operatori pe piata locala a jocurilor de noroc, care va pune la dispozitie atat pariuri sportive cat si nonsportive. Pe langa Romania, Stanleybet activeaza si in Cipru, Germania, Italia, Belgia Croatia si Polonia.
• Din 2004 si pana in prezent filiala Stanleybet din Romania s-a extins la nivel national, detinand in prezent peste 200 de agentii care dovedesc zilnic seriozitate si profesionalism in domeniul pariurilor sportive.
• O echip¿ de peste 550 de angaja¿i in 59 de orase.
• Stanleybet si-a conturat deja o identitate proprie, si-a dobandit un prestigiu si a marcat un important punct de referinta in evolutia pietei romanesti de pariuri.

Alatura-te unei echipe de profesionisti!