Contabil salarizare

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este subordonat Sefului Compartimentului Salarizare din cadrul DRU
Sarcini si Responsabilitati
-Introduce si prelucreaza lunar datele de personal receptionate de la directii (pontaje, concedii de odihna, concedii medicale, premieri, garantii, retineri)
-Verifica statele de plata
-Stabileste, calculeaza si verifica contributiile lunare datorate de salariati si angajator
-Intocmeste si depune declaratiile aferente acestora in termenele legale
-Repartizeaza costurile cu salariile pe proiecte si intocmeste nota contabila pe proiecte
-Mentine relatiile cu Casa de Asigurari de Sanatate, Casa de Pensii, alte autoritati ale statului
-Prezinta documentele de salarizare organelor de control abilitate

CERINTE

Minim 3 ani vechime si experienta pe un post similar
Studii medii sau superioare, profil economic
Cunostinte foarte bune de legislatie in domeniul salarizarii
Cunostinte foarte bune de operare PC, MS Office indeosebi Excel, Access, programe de gestiune salarii,
Persoana organizata, atenta la detalii, cu spirit de initiativa.
Atitudine proactiva, bune abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Dezvoltare profesionala, posibilitati de promovare.
Pachet salarial conform CCM (contract colectiv de munca)
Include tichete de masa.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale