CONTABIL - REPREZENTANTA-COMPANIE MULTINATIONALA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o reprezentanta a unei companii germane care are ca activitate de baza comercializarea in peste 70 de tari a unei game foarte bogate de lubrifianti sintetici si minerali pentru aplicatii auto si industriale de o calitate incontestabila. Serviciile si produsele oferite de aceasta corespund in totalitate standardelor internationale.

contabilitate generala:
- realizeaza diverse inregistrari contabile,
- realizeaza evidente contabile privind diferite operatiuni prin casa, banca, deconturi
- intocmeste ordine de plata cu ajutorul sistemelor electronice de plata,
- urmareste scadentale pentru furnizori si clienti.
- Intocmeste si verifica registrul de casa,
- introduce in sistem facturile furnizorilor de servicii
- efectueaza plati interne si externe;
- introduce, verifica facturile de marfa si listeaza NIR-urile pentru acestea;
- asigura relatia cu ITM, CAS, CASS, SOMAJ, AFP etc si intocmeste declaratiile de impozite si taxe

CERINTE

studii economice medii / superioare;
alte cursuri de specializare
cunoasterea limbii engleze
experienta de minim un an in domeniu financiar- contabil
cunostinte solide de utilizare a diverselor tipuri de softuri contabile
capacitate de planificare si organizare a operatiunilor contabile
seriozitate, responsabilitate
fire organizatorica, metodica, consecventa
rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
bonuri de masa
mediu de lucru profesionist