Contabil primar.

MCA-Contex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea si/sau verificarea lucrarilor de contabilitate primara;
- prelucrarea de baze de date contabile si intocmirea de situatii contabile analitice;
- evidenta primara a documentelor fiscale, plati furnizori.

CERINTE

- bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit);
- bune cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook Express, navigare internet);
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de comunicare si relationare foarte bune;
- abilitati de lucru cu termene limita;
- spirit pro activ, toleranta crescuta la situatiile stresante;
- capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- simtul responsabilitatii;
- tinuta ingrijita, prezenta agreabila, diplomatie;
- disponibilitate pentru studiu si pentru crearea unei cariere in domeniul contabilitatii.

Numele MCA nu este unul de notorietate in piata romaneasca. Asta si pentru ca actuala denumire sub care activam este de data relativ recenta. Sintem un conglomerat de specialisti, fiecare in domeniul sau, care am decis sa lucram impreuna. Fiecare dintre noi poate insa prezenta un portofoliu impresionant de clienti, multi dintre ei cu greutate in Romania. Sintem oameni care impartasim aceeasi viziune despre lumea afacerilor si care am simtit ca putem colabora perfect. Asta in ideea de a oferi servicii complete si profesionale clientilor nostri.