Contabil Primar

Telcor Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza inregistrarile contabile din evidenta primara
- Ofera suport si participa la realizarea situatiilor de inchidere de luna, de trimestru, de an: decont de TVA, declaratii c¿tre bugetul de stat, balanta de verificare, bilant contabil
- Evidenta si arhivarea situatiilor contabile
- Evidenta incasarilor / platilor pe clienti si furnizori
- Raspunde de corectitudinea inregistrarii operatiilor contabile
- Reprezinta societatea in relatiile cu Administratia Financiara si alte organe de control
- Obtine adeverinte de la autoritatile fiscale pentru participarea la licitatii etc

CERINTE

- absolvent studii superioare
- limba engleza nivel avansat
- obligatoriu cunostiinte avansate WORD, EXCEL, POWER POINT, MICROSOFT OUTLOOK,
- aptitudini de comunicare oral¿ si scris¿
- aptitudinea de a lucra cu documente
- planificare si organizarea operatiilor si activit¿tilor
- respectarea instructiunilor orale si scrise
- punctualitate, atentie la detalii, spirit de observatie dezvoltat

BENEFICII OFERITE

- carte de munca;
- pachet salarial motivant;
- oportunitatea dezvoltarii carierei profesionale.

Companie romaneasca, specializata in transmisii de date, furnizare servicii de comunicatii, acces internet si telefonie.