Contabil primar

M-grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza inregistrarile contabile din evidenta primara
- Ofera suport si participa la realizarea situatiilor de inchidere de luna, de trimestru, de an: decont de TVA, declaratii c¿tre bugetul de stat, balanta de verificare, bilant contabil
- Se ocupa de evidenta si arhicarea situatiilor contabile
- Aduce la cunostinta conducerii societ¿tii situatia real¿ a activitatii economico-financiara
- Raspunde de corectitudinea inregistrarii operatiilor contabile
- Reprezinta societatea in relatiile cu Administratia Financiara si alte organe de control
- Obtine adeverinte de la autoritatile fiscale pentru participarea la licitatii etc

CERINTE

- studii medii/superioare economice (de preferat contabilitate/finante);
- cunostinte operare PC;
- ordonata;
- aplicatii pentru lucrul cu cifre;
- abilitati de analiza a informatiilor;
- atitudine centrata pe obiective.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare si afirmare profesionala in cadrul unui lant farmaceutic aflat in plina dezvoltare;
- Salariu atractiv, lucru într-o echipa tânara, dinamica, profesionista, traininguri de specialitate.

M-GRUP reprezinta un ansamblu de 23 de companii cu activit¿ti diverse, orientate în principal c¿tre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 700.
Montero, membra a M-grup, a fost infiintat in 1993, ca societate mixta romano-slovena si are in prezent 10 filiale in toata tara, acoperind astfel zonele cele mai importante: Bucuresti, Braila, Brasov, Constanta, Craiova, Cluj, Iasi, Oradea, Sibiu, Timisoara.
Domenii de activitate ale M-grup:
- Import si distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice, dispozitive medicale, produse veterinare;
- Produse si servicii informatice

- Servicii de asigurarea calitatii;
- Servicii media;
- Productie de bunuri: materiale stomatologice, instrumentar stomatologic si chirurgical, mobilier farmaceutic, confectii metalice;
- Servicii imobiliare