Contabil plati

SC IVET COMPROD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuarea de plati si incasari in baza documentelor justificative conform decretului 209/1976
- tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
- inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare etc);
- indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
- participa la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
- duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;

CERINTE

- organizat, analist, metodic, obisnuit cu cifre si calcule, disponibil la program prelungit, obisnuit cu munca de birou;
- cunostinte de achizitii si comert, lucru cu furnizori si contracte la nivel entry level;
- bune abilitati de operare pe calculator, mail, internet;
- cunostinte de contabilitate primara referitor strict la intocmire facturi, intocmire ordine compensare facturi;
- fire deschisa, de echipa, comunicativa.

Firma IVET COMPROD SRL are ca activitate principala comertul cu amanuntul in magazine alimentare, detinand astazi 12 magazine super mini-market si un depozit propriu, are peste 400 de salariati si este in continua dezvoltare.